Plast Eurasia Fuarı İçin Geri Sayım Başladı!

Ülkemizde ambalaj atıklarının doğaya dahil olmadan üretim aşamasında minimize edilebilmesi için Sıfır Atık Projesi başlatılmıştır. Sıfır Atık Projesindeki bir diğer amaç da sürdürülebilir bir gelecek için tüketicilerin geri dönüştürülebilir ürünler tercih etmesi yönünde teşvik çalışmalarının başlamasi ve farkındalık yaratımasıdır. Kısa zamanda insan sağlığının önemi ve çevre kirliğinin vurgulanmasıyla başlatılan kampanyalar tüketicilerin taşıma çantası seçimini büyük ölçüde etkilemiştir. Dünyada da yapılan çalışmalarda plastik poşetin zararları tamamen kabul edilip plastik poşet üretimi ve kullanımı büyük ölçüde yasaklanmıştır. 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle yürürlüğe giren plastik poşetin parayla satılması yasağı ile beraber ülkemizde de zararlar kabul edilmiş ve sürdürülebilir kalkınma hareketliliği başlamıştır. Bu doğrultuda da gerek tüketici olan halk gerekse parekende ve market sektöründeki üreticiler plastik poşete alternatif ürün arayışlarına girmişlerdir.

Taşıma çantası amacıyla plastik poşetlere alternatif olarak tercih edilebilecek %100 geri dönüşümlü çanta arayışında olanlardansanız 01-04 Aralık tarihleri arasında TÜYAP’da gerçekleşecek olan Avrasya Ambalaj Fuarını mutlaka ziyaret etmeniz gerekecektir. Hedef ülkelerdeki gücünü artırmak veya yeni ihracat pazarlarına açılmak isteyen, tüm sektörlere hizmet veren Türkiye’nin önde gelen ambalaj ürün ve makine – ambalaj baskı – gıda işleme ve dolum teknolojileri firmalarının yerlerini alacağı fuar, Netpak Ambalaj AŞ, Ultrapak Makina AŞ gibi sektör profesyonellerini tek çatı altında buluşturmaya hazır bir durumda,  ziyaretçilerini beklemektedir.

Uluslararası olan bu fuarda gıda ambalajından, taşıma çantası ambalajlarına kadar her türlü ambalajı bir arada inceleme fırsatını yakalayabilirsiniz. 2018 yılında yaklaşık 160 ülkeden 8.101’i yurt dışından olmak üzere 58.518 ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar REED TÜYAP Fuarcılık ve Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) işbirliği ile ve sektörün diğer dernekleri olan; Ambalaj Makinecileri Derneği (AMD), Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (SEPA) desteği ile düzenlenmektedir.

%100 geri dönüşümlü, doğa dostu, tekrar kullanılabilir nonwoven taşıma çantası üreten ve bu derneklerin çoğunda aktif üye olan Netpak Ambalaj AŞ. fuarda salon 14 ve 1414 nolu standta yer alıyor olacak. Firmanın çift saplı, 4 saplı, kısa saplı, uzun saplı, taban yapıştırmalı, körüklü, renk renk, her ebatta ve tamamı ultrasonik kaynak teknolojisi ile üretilen sağlam taşıma çantalarını daha yakından incelemeniz için standlarına mutlaka uğrayıp misafirperverliklerine ve göz alıcı ürünlerine daha yakından şahit olabilirsiniz.