Ultrapak Makina olarak Birincilik ödülünün sahibi olduk.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 2023 Verimlilik Proje Ödülleri'nde "Birincilik Ödülü" kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği geçen tüm ekibimizi tebrik ederiz. 

Ultrapak Makina olarak, sadece bugünü değil, geleceği de şekillendirmek istiyoruz. Bu bağlamda, sürdürülebilirlik, inovasyon ve verimlilik alanlarında teknoloji temelli projeler üretiyoruz.

Dünyada öncüsü olduğumuz ve ülkemizde de geliştirmeye devam ettiğimiz sektörümüze, teknolojik katkı sunmaya devam ediyoruz.

Ödüle layık görülen "Taşıma Çantası Üretim Sistemi, Yüksek Verimli Kesim Ünitesi Geliştirilmesi" projemiz ile doğa dostu nonwoven bez çanta üretiminde verimliliği artırararak sürdürülebilirliği ve çevrenin korunmasına katkı sağlayacağız.

Bilişim Vadisi'nde gerçekleşen ödül töreninde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır birincilik ödülümüzü Yönetimi Kurulu Başkanımız Sn. Ali Avcı'ya takdim etti.

Ayrıca ödül töreninde konuşma yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Yüksek teknolojili ve katma değer odaklı yatırımlara sağladığımız uygun maliyetli finansmanla firmalarımızın verimlilik düzeylerini artırırken, ülkemizdeki katma değerli üretimi güçlendirmeye yönelik adımlarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Bakan Kacır, bilim ve teknolojideki hızlı gelişmelerin ülke ekonomilerini derinden etkilediğine dikkat çekerek, küresel rekabette var olmanın verimliliği sürekli artırmaktan geçtiğini vurguladı.Mehmet Fatih Kacır, müreffeh bir geleceğin temelinde verimliliğin, verimliliğin temelinde ise dijital dönüşüm ve yenilikçi teknolojilerin bulunduğunu belirtti. Dijital ve yeşil dönüşümü, verimliliği artıran, rekabetçiliği güçlendiren önemli fırsatlar olarak gördüklerini ifade etti.